All Adjudicators in the Tab before Round 7

NameInstitution(s)Conflict(s)
Martin HaasAdelphi 
John MillerAdelphi 
Steve JohnsonAlaska 
Shawn Briscoe Alaska 
Felipe IbarraAndres Bello Chile 
Jennifer Rankin Bard 
Ian BusherBard 
Diandra KalishBard 
Jan Hovden Bates 
Steven NichollsBrock 
Bryan Levesque Brock 
Lisa Borgaine Cape Cod 
Matt VasquezCape Cod 
Jerrica O'Donoghue Cape Cod 
Lara Allen Cape Cod 
Mary Fontaine Cape Cod 
Zheng Bo China,China Peking-Fudan,China Beihang,China Tianjin Normal 
Maggie Hildebrand Claremont 
Holly PooleClaremont 
William Mitchell Claremont 
Steve WestColgate 
Javed NarejoColgate 
Ross ProvaloColgate 
Abrar FaiazColgate 
Sam Nelson Cornell 
Adam Garen Cornell 
Mike MaffieCornell 
Angela LeeCornell 
Spencer SheaffCornell 
Amelia KermisCornell 
Angela LuCornell 
Geoff KlingerDePauw 
Ajeet Hansra Duke 
Abigail RineGeorge Fox 
Steven JonesGrove City 
Jason EdwardsGrove City 
Wes Hopkin Harvard 
E. J. Harris Harvard,Yale 
Rob BollerHawaii 
Rose Helens-HartHawaii Pacific 
Greg YoungHumboldt State 
Eric BarnesHobart and William Smith 
Yugi GeHobart and William Smith 
TrippHobart and William Smith 
Katie TeublKings 
Pam DodgeKings 
Gabrielle HannersKings 
Natalie NakamuraKings 
Kristin Rudolph Kings 
Josh MartinLaVerne,Loyola Marymount 
Rob RuizLaVerne 
Shaadee Ahmadnia LaVerne 
Evelyn HiattLaVerne 
Tanya Al Sheikh Loyola Marymount 
Shane PuckettLouisiana Tech 
Kiara Kaminski Marianapolis 
Sophia IrMarianapolis 
Weston Clarke Marianapolis 
Marcus ParoskeMichigan Flint,Regis 
Azfar Wattoo Ohio Wesleyan 
Kate Lewis-LakinOhio Wesleyan 
Melissa Franke Pacific Lutheran 
James TallmonPatrick Henry 
Robert Snow Patrick Henry 
Nicole FrazerPatrick Henry 
Mackenzni SiebertPatrick Henry 
Kelly WelchPortland State 
Shayna O'DeaPortland State,Seattle University 
Katie Slayden Portland State,Seattle University 
Merry Guo Queen's 
Rob Margesson Regis,Michigan Flint 
John Angelis RIT 
Alia BellwoodRochester,ColgatePortland State MS
Buddy Khan Rochester,Colgate 
Kevin DiamondRochester 
Daniel Berman Saint Andrews 
Michael AguilaraSanta Monica,Loyola Marymount 
Chris RichterSeatte University 
Stevel Llano St. John's,Colgate,ILCS Morocco 
Jaime WrightSt. John's,Colgate,ILCS Morocco 
Zia Durrani St. John's,ILCS Morocco,Colgate 
Mercedes DeaneTechnology Jamaica 
Gina Iberri-SheaUSAFA 
Brandon Paquette USAFA 
Mary NugentUSU,Colgate 
Sharmila Parmanand PhilUSU 
Anish Mitra USU,Stanford 
James Fagan USU 
Gavin Ilsley USU,Loyola Marymount 
Leela Koenig USU 
Bojana SkrtUSU,University of Vermont 
Ikey Gialapsos USU,Alaska 
Michaela HernandezUSU,Alaska 
Eoin Kilkenny USU,UCDLS 
Simone van ElkUSU 
Monica Ferris USU,Alberta 
David HernandezUSU,Hobart and William Smith 
Dafne Gokcen USU 
Rhydian Morgan USU 
Sidharth Chauhan USU,Pennsylvania 
Carlo CabreraUSU,LSE 
Sam Press USU,University of Vermont 
Michael Baer USU 
Stephen Boyle University of Vermont,UCDLS 
Allison Hamlin University of Vermont 
Sam Natale University of Vermont 
Sam Ricker University of Vermont,Loyola Marymount,Comunidad de Debate Venezuela 
Edwin Owusut University of Vermont 
Lucas Caress University of Vermont 
David Register University of Vermont 
Mandy Frank University of Vermont 
Alex Thibault University of Vermont 
Ashley Thygesen University of Vermont 
Harrison Bulisky University of Vermont 
Andreas VarsakopoulosUniversity of Vermont 
Daniel Chen Wilfrid Laurier 
Danielle Stevens Willamette 
Marta Tarantsey Willamette 
Una Kimikeo-GoesWillamette 
Robert Trapp Willamette 
Amanda FrankUniversity of Vermont 
Adam Goldstein USU 
Ciaran LawlorUSU,UCDLS 
Han Kim China 
Huang HeChina 
Emily ZhangCornell 
Austin BennUniversity of Vermont 
Chris LattuccaRochester,University of Vermont