Team TabSpeaker TabDebatesStatisticsPositionsMotions

Round 1Round 2Round 3Round 4Round 5Round 6

Speaker Tab After Round 1

PosESL PosNameTeamTotal pointsAverageRound 1
1 Stephen BeatonUSAFA BW7979.0079
1 Trevor WoodwardUSAFA BW7979.0079
1 Austin KaidiUCLA KM7979.0079
1 Euni KimSLO KM7979.0079
5 Pranay YeteruClaremont VY7878.0078
5 Michael HimesLMU CH7878.0078
5 Addison BartonWillamette BC7878.0078
5 Joanna MrsichULV LM7878.0078
5 Salar MalikSLO KM7878.0078
10 Daivik VyasClaremont VY7777.0077
10 Anaika MillerUCLA KM7777.0077
10 Brandon CatingLMU CH7777.0077
10 Shamir CervantesWillamette BC7777.0077
10 Tanner LongULV LM7777.0077
10 Ryan MurphyUSAFA MK7777.0077
10 Doug OttinoUSAFA MO7777.0077
10 Isaac SloatNorthwest SW7777.0077
10 Nico Arguelles (slo)Team Denture Toothpaste7777.0077
19 Landon WikeLMU RW7676.0076
19 Andre FontanaSLO DF7676.0076
19 Melissa HurtadoPepperdine CH7676.0076
19 Miyelle AikenPepperdine AL7676.0076
19 Zachary BlanksUSAFA BL7676.0076
19 Rico HilliardUSAFA DH7676.0076
19 Chris PadillaULV MP7676.0076
19 Scott Hutchins (pepperdine)Team Denture Toothpaste7676.0076
19 Kylee HawthorneSLO HP7676.0076
19 AnnaGrace ArnoldSLO AW7676.0076
19 Emilio HornerSLO HM7676.0076
19 Kathryn LucidoLos Medanos LT7676.0076
31 Ryden MeyerCarroll MS7575.0075
31 Mark SchmooootzlerCarroll MS7575.0075
31 Brittany BoikoULV BN7575.0075
31 Nathan HausmanUSAFA HW7575.0075
31 Isaac WilliamsUSAFA HW7575.0075
31 Marlene PierceNorthwest PS7575.0075
31 Brendan StantonPLU ST7575.0075
31 Luke CollinsPepperdine CH7575.0075
31 Lemuel DaherNorthwest DR7575.0075
31 Nicholas MooreheadUSAFA MO7575.0075
31 Tyler WhitneyNorthwest SW7575.0075
31 Taylor DamannUSAFA DH7575.0075
31 Meaghan McKenryULV MP7575.0075
31 Emmanuel HurtadoClaremont DH7575.0075
31 Dennis TekellLos Medanos LT7575.0075
31 Justin VivianUCLA KV7575.0075
31 Nancy CaiUCLA AC7575.0075
48 Melanie NadonULV BN7474.0074
48 Michael DeweyLMU DM7474.0074
48 Brittany Rosario-GregoryLMU RW7474.0074
48 Johnathan SwayneNorthwest PS7474.0074
48 Aine ForanSeattle FK7474.0074
48 Wesley KamikawaSeattle FK7474.0074
48 Angie TinkerPLU ST7474.0074
48 Joshua KisbyeUSAFA MK7474.0074
48 Mike DeWittSLO DF7474.0074
48 Marin LokenPepperdine AL7474.0074
48 Collin BrownLos Medanos BM7474.0074
48 Dylan MelowitzLos Medanos BM7474.0074
48 Kalyn Rose TaylorULV TT7474.0074
48 Louiza EasleyWillamette EI7474.0074
48 Brad PattersonSLO HP7474.0074
48 Tori WalkerSLO AW7474.0074
48 Brooke MatsonSLO HM7474.0074
48 Yetunde OgunleyeLos Medanos OT7474.0074
48 Anthony DavanzoClaremont DH7474.0074
48 Shireen LankaraniUCLA LM7474.0074
48 Brianna KlippLos Medanos BK7474.0074
69 Mrs. Brittany McKinleyLMU DM7373.0073
69 Sarah McClellanUSAFA MM7373.0073
69 Ellen MunsilUSAFA MM7373.0073
69 Matthew LerdahlUSAFA BL7373.0073
69 Steven TorrenceULV TT7373.0073
69 Lilit ElechyanPepperdine CE7373.0073
69 Pratik MalsheUCLA LM7373.0073
69 Crisha CarlosDominican CD7373.0073
69 Sergio RamirezLos Medanos NR7373.0073
69 Jennifer BaneyLos Medanos BK7373.0073
69 Andi KimUCLA KV7373.0073
80 Caleb BrasherNorthwest BB7272.0072
80 Colton BrownNorthwest BB7272.0072
80 Elizabeth RomeroNorthwest DR7272.0072
80 Judy TanLos Medanos OT7272.0072
80 Josh NoriegaLos Medanos NR7272.0072
80 Isaiah SotoDominican RS7272.0072
80 Andrea HerreraLos Medanos BH7272.0072
87 Courtney IronsWillamette EI7171.0071
87 Kristin ChoiPepperdine CE7171.0071
87 Vivien LewisLos Medanos GL7171.0071
87 Christine FountainLos Medanos EF7171.0071
87 Navdeep DhaliwalDominican CD7171.0071
87 Will CoupePepperdine CR7171.0071
87 Abhinav JhaUCLA JL7171.0071
87 Jean LuUCLA JL7171.0071
87 Cate BernamontiLos Medanos BH7171.0071
96 Taylor GonzalezLos Medanos GL7070.0070
96 Nathaniel RobinsonPepperdine CR7070.0070
96 Ahmad AzzawiUCLA AC7070.0070
96 Ruben RamirezDominican RS7070.0070
100 Jenna ElkinsLos Medanos EF6969.0069
100 Hallie BalchDominican BM6969.0069
100 Grace BabayanLos Medanos BZ6969.0069
100 Sarah ZamjahnLos Medanos BZ6969.0069
104 Yema ManyankiDominican BM6868.0068