The Draw - Round 5

TeamVenueOGOOCGCOJudges
Adelphi MLOlin Sang 124St. John's NSBall State BWSt. John's AmBAdelphi MLMary Nugent
Josh Zoffer
Grady Ward
Alex Self
Adelphi RFLown 201St. John's NTIthaca/Bates HybridBall State BHAdelphi RFTravis Rapoza
Josh KK
Sheridan King
Kebei
American GGShiffman 122Vermont GSAmerican GGBrown CSSt. John's HZJames Kilcup
Michael Perloff
Sarah Margulies
Dylan Paul
Ball State BHLown 201St. John's NTIthaca/Bates HybridBall State BHAdelphi RFTravis Rapoza
Josh KK
Sheridan King
Kebei
Ball State BWOlin Sang 124St. John's NSBall State BWSt. John's AmBAdelphi MLMary Nugent
Josh Zoffer
Grady Ward
Alex Self
Bates BSGolding 101Bates DSBates SCBates BSSwathmore/NYU HybridJosiah Peterson
Russell Leibowitz
Jake Meany
Jazmin Menjivar
Bates DGGolding 103Bates DGSwing 1Swathmore PTSwathmore DGMatt Vazquez
Danielle Cervantes
Mo Niaz
Chelsey Worth
Bates DSGolding 101Bates DSBates SCBates BSSwathmore/NYU HybridJosiah Peterson
Russell Leibowitz
Jake Meany
Jazmin Menjivar
Bates SCGolding 101Bates DSBates SCBates BSSwathmore/NYU HybridJosiah Peterson
Russell Leibowitz
Jake Meany
Jazmin Menjivar
Bates SSShiffman 123Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsYale BCBates SSYale KWJames Hardy
Mia Katan
AJ Carver
Renen Pereira
Bates WDShiffman 120LMU MPClaremont PSBates WDHousehold WSStorey Clayton
David Altman
Rich Weisbach
Julien Angel
Delainey LaHood
Brown CSShiffman 122Vermont GSAmerican GGBrown CSSt. John's HZJames Kilcup
Michael Perloff
Sarah Margulies
Dylan Paul
Cape Cod AWMandel G10Cape Cod EFVermont ADCape Cod AWSwing 2Brian Levy
Sammy Floyd
Matthew Lavery
Kathleen Guy
Cape Cod BBOlin Sang 116Smith/Wellesley WWKDWellesley WWJDSwing 3Cape Cod BBJames Weiss
Michelle Brit-Busler
Paige Lurie
Jacob Horbulyk
Cape Cod EFMandel G10Cape Cod EFVermont ADCape Cod AWSwing 2Brian Levy
Sammy Floyd
Matthew Lavery
Kathleen Guy
Carleton CAMandel G11St. John's CHCarleton CAClaremont FEIthaca CKSarah Pizzano
Joshua Kestin
Cecile Afable
Gwen Berumen
Claremont FEMandel G11St. John's CHCarleton CAClaremont FEIthaca CKSarah Pizzano
Joshua Kestin
Cecile Afable
Gwen Berumen
Claremont PSShiffman 120LMU MPClaremont PSBates WDHousehold WSStorey Clayton
David Altman
Rich Weisbach
Julien Angel
Delainey LaHood
Hart House/McGill HybridShiffman 125Hart House/McGill HybridU Canada WestLMU LKSwathmore MKJohn Sadek
Elijah Cho
Greg Dubois
Kim Bouchard
Household WSShiffman 120LMU MPClaremont PSBates WDHousehold WSStorey Clayton
David Altman
Rich Weisbach
Julien Angel
Delainey LaHood
Ithaca CKMandel G11St. John's CHCarleton CAClaremont FEIthaca CKSarah Pizzano
Joshua Kestin
Cecile Afable
Gwen Berumen
Ithaca/Bates HybridLown 201St. John's NTIthaca/Bates HybridBall State BHAdelphi RFTravis Rapoza
Josh KK
Sheridan King
Kebei
King's GPOlin Sang 112King's GPSwathmore RJKings MBSt. John's ABJordan Roth
Veronica Saltzman
Zuber
Ethan Kaminsky
Kings MBOlin Sang 112King's GPSwathmore RJKings MBSt. John's ABJordan Roth
Veronica Saltzman
Zuber
Ethan Kaminsky
LMU DCOlin Sang 104LMU DCWilfrid Laurier WHYale BWVermont SWMurphy O'Connor
Shira Almeleh
George Fitzpatrick
Aaron Dai
Zol Batnasan
LMU LKShiffman 125Hart House/McGill HybridU Canada WestLMU LKSwathmore MKJohn Sadek
Elijah Cho
Greg Dubois
Kim Bouchard
LMU MPShiffman 120LMU MPClaremont PSBates WDHousehold WSStorey Clayton
David Altman
Rich Weisbach
Julien Angel
Delainey LaHood
McGill BOGolding 110Vermont ABMcGill BOSt. John's GFRutgers Eastern High School AKeith Barry
Megan Elsayed
Brad Burns
Tom Whittaker
Rutgers Eastern High School AGolding 110Vermont ABMcGill BOSt. John's GFRutgers Eastern High School AKeith Barry
Megan Elsayed
Brad Burns
Tom Whittaker
Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsShiffman 123Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsYale BCBates SSYale KWJames Hardy
Mia Katan
AJ Carver
Renen Pereira
Smith/Wellesley WWKDOlin Sang 116Smith/Wellesley WWKDWellesley WWJDSwing 3Cape Cod BBJames Weiss
Michelle Brit-Busler
Paige Lurie
Jacob Horbulyk
St. John's ABOlin Sang 112King's GPSwathmore RJKings MBSt. John's ABJordan Roth
Veronica Saltzman
Zuber
Ethan Kaminsky
St. John's AmBOlin Sang 124St. John's NSBall State BWSt. John's AmBAdelphi MLMary Nugent
Josh Zoffer
Grady Ward
Alex Self
St. John's CHMandel G11St. John's CHCarleton CAClaremont FEIthaca CKSarah Pizzano
Joshua Kestin
Cecile Afable
Gwen Berumen
St. John's GFGolding 110Vermont ABMcGill BOSt. John's GFRutgers Eastern High School AKeith Barry
Megan Elsayed
Brad Burns
Tom Whittaker
St. John's HZShiffman 122Vermont GSAmerican GGBrown CSSt. John's HZJames Kilcup
Michael Perloff
Sarah Margulies
Dylan Paul
St. John's NSOlin Sang 124St. John's NSBall State BWSt. John's AmBAdelphi MLMary Nugent
Josh Zoffer
Grady Ward
Alex Self
St. John's NTLown 201St. John's NTIthaca/Bates HybridBall State BHAdelphi RFTravis Rapoza
Josh KK
Sheridan King
Kebei
Swathmore DGGolding 103Bates DGSwing 1Swathmore PTSwathmore DGMatt Vazquez
Danielle Cervantes
Mo Niaz
Chelsey Worth
Swathmore MKShiffman 125Hart House/McGill HybridU Canada WestLMU LKSwathmore MKJohn Sadek
Elijah Cho
Greg Dubois
Kim Bouchard
Swathmore PTGolding 103Bates DGSwing 1Swathmore PTSwathmore DGMatt Vazquez
Danielle Cervantes
Mo Niaz
Chelsey Worth
Swathmore RJOlin Sang 112King's GPSwathmore RJKings MBSt. John's ABJordan Roth
Veronica Saltzman
Zuber
Ethan Kaminsky
Swathmore/NYU HybridGolding 101Bates DSBates SCBates BSSwathmore/NYU HybridJosiah Peterson
Russell Leibowitz
Jake Meany
Jazmin Menjivar
Swing 1Golding 103Bates DGSwing 1Swathmore PTSwathmore DGMatt Vazquez
Danielle Cervantes
Mo Niaz
Chelsey Worth
Swing 2Mandel G10Cape Cod EFVermont ADCape Cod AWSwing 2Brian Levy
Sammy Floyd
Matthew Lavery
Kathleen Guy
Swing 3Olin Sang 116Smith/Wellesley WWKDWellesley WWJDSwing 3Cape Cod BBJames Weiss
Michelle Brit-Busler
Paige Lurie
Jacob Horbulyk
U Canada WestShiffman 125Hart House/McGill HybridU Canada WestLMU LKSwathmore MKJohn Sadek
Elijah Cho
Greg Dubois
Kim Bouchard
Vermont ABGolding 110Vermont ABMcGill BOSt. John's GFRutgers Eastern High School AKeith Barry
Megan Elsayed
Brad Burns
Tom Whittaker
Vermont ADMandel G10Cape Cod EFVermont ADCape Cod AWSwing 2Brian Levy
Sammy Floyd
Matthew Lavery
Kathleen Guy
Vermont GSShiffman 122Vermont GSAmerican GGBrown CSSt. John's HZJames Kilcup
Michael Perloff
Sarah Margulies
Dylan Paul
Vermont SWOlin Sang 104LMU DCWilfrid Laurier WHYale BWVermont SWMurphy O'Connor
Shira Almeleh
George Fitzpatrick
Aaron Dai
Zol Batnasan
Wellesley WWJDOlin Sang 116Smith/Wellesley WWKDWellesley WWJDSwing 3Cape Cod BBJames Weiss
Michelle Brit-Busler
Paige Lurie
Jacob Horbulyk
Wilfrid Laurier WHOlin Sang 104LMU DCWilfrid Laurier WHYale BWVermont SWMurphy O'Connor
Shira Almeleh
George Fitzpatrick
Aaron Dai
Zol Batnasan
Yale BCShiffman 123Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsYale BCBates SSYale KWJames Hardy
Mia Katan
AJ Carver
Renen Pereira
Yale BWOlin Sang 104LMU DCWilfrid Laurier WHYale BWVermont SWMurphy O'Connor
Shira Almeleh
George Fitzpatrick
Aaron Dai
Zol Batnasan
Yale KWShiffman 123Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsYale BCBates SSYale KWJames Hardy
Mia Katan
AJ Carver
Renen Pereira