The Draw - Round 4

TeamVenueOGOOCGCOJudges
Adelphi MLGolding 110Adelphi MLKing's GPIthaca/Bates HybridSwathmore PTJohn Sadek
Sarah Margulies
Joshua Kestin
Sheridan King
Adelphi RFShiffman 122Cape Cod BBRutgers Eastern High School AAdelphi RFAmerican GGMary Nugent
Rich Weisbach
Grady Ward
Michelle Brit-Busler
American GGShiffman 122Cape Cod BBRutgers Eastern High School AAdelphi RFAmerican GGMary Nugent
Rich Weisbach
Grady Ward
Michelle Brit-Busler
Ball State BHGolding 101Swing 2Kings MBWellesley WWJDBall State BHBrian Levy
Kathleen Guy
Matthew C
Gwen Berumen
Ball State BWOlin Sang 104Ball State BWBates DGWilfrid Laurier WHLMU MPMegan Elsayed
George Fitzpatrick
Jordan Roth
Bates BSMandel G10McGill BOBates BSRutgers Mohel Money Mohel ProblemsLMU LKKeith Barry
David Altman
Jake Meany
Delainey LaHood
Bates DGOlin Sang 104Ball State BWBates DGWilfrid Laurier WHLMU MPMegan Elsayed
George Fitzpatrick
Jordan Roth
Bates DSOlin Sang 116Bates WDYale BWBates DSSwing 3Josiah Peterson
Greg Dubois
Renen Pereira
Chelsey Worth
Bates SCLown 203Bates SCVermont ABHousehold WSClaremont PSJames Kilcup
Alex Self
Danielle Cervantes
Mo Niaz
Bates SSLown 201Bates SSVermont GSSwathmore MKSt. John's NSRussell Leibowitz
Shira Almeleh
Sarah Pizzano
Bates WDOlin Sang 116Bates WDYale BWBates DSSwing 3Josiah Peterson
Greg Dubois
Renen Pereira
Chelsey Worth
Brown CSGolding 103Swing 1Brown CSVermont SWU Canada WestMurphy O'Connor
Mia Katan
Sammy Floyd
Jacob Horbulyk
Cape Cod AWOlin Sang 112Vermont ADCape Cod EFSt. John's ABCape Cod AWTravis Rapoza
Cecile Afable
Ethan Kaminsky
Zuber
Cape Cod BBShiffman 122Cape Cod BBRutgers Eastern High School AAdelphi RFAmerican GGMary Nugent
Rich Weisbach
Grady Ward
Michelle Brit-Busler
Cape Cod EFOlin Sang 112Vermont ADCape Cod EFSt. John's ABCape Cod AWTravis Rapoza
Cecile Afable
Ethan Kaminsky
Zuber
Carleton CAMandel G12Carleton CASt. John's HZSt. John's NTSmith/Wellesley WWKDMichael Perloff
Elijah Cho
Matt Vazquez
Veronica Saltzman
Claremont FEShiffman 120Claremont FESwathmore DGIthaca CKSt. John's GFJosh Zoffer
Brad Burns
Kim Bouchard
Aaron Dai
Claremont PSLown 203Bates SCVermont ABHousehold WSClaremont PSJames Kilcup
Alex Self
Danielle Cervantes
Mo Niaz
Hart House/McGill HybridMandel G11Yale BCYale KWSwathmore/NYU HybridHart House/McGill HybridJames Hardy
Tom Whittaker
Dylan Paul
Zol Batnasan
Household WSLown 203Bates SCVermont ABHousehold WSClaremont PSJames Kilcup
Alex Self
Danielle Cervantes
Mo Niaz
Ithaca CKShiffman 120Claremont FESwathmore DGIthaca CKSt. John's GFJosh Zoffer
Brad Burns
Kim Bouchard
Aaron Dai
Ithaca/Bates HybridGolding 110Adelphi MLKing's GPIthaca/Bates HybridSwathmore PTJohn Sadek
Sarah Margulies
Joshua Kestin
Sheridan King
King's GPGolding 110Adelphi MLKing's GPIthaca/Bates HybridSwathmore PTJohn Sadek
Sarah Margulies
Joshua Kestin
Sheridan King
Kings MBGolding 101Swing 2Kings MBWellesley WWJDBall State BHBrian Levy
Kathleen Guy
Matthew C
Gwen Berumen
LMU DCOlin Sang 124Swathmore RJSt. John's AmBLMU DCSt. John's CHStorey Clayton
Julien Angel
Josh KK
Jazmin Menjivar
LMU LKMandel G10McGill BOBates BSRutgers Mohel Money Mohel ProblemsLMU LKKeith Barry
David Altman
Jake Meany
Delainey LaHood
LMU MPOlin Sang 104Ball State BWBates DGWilfrid Laurier WHLMU MPMegan Elsayed
George Fitzpatrick
Jordan Roth
McGill BOMandel G10McGill BOBates BSRutgers Mohel Money Mohel ProblemsLMU LKKeith Barry
David Altman
Jake Meany
Delainey LaHood
Rutgers Eastern High School AShiffman 122Cape Cod BBRutgers Eastern High School AAdelphi RFAmerican GGMary Nugent
Rich Weisbach
Grady Ward
Michelle Brit-Busler
Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsMandel G10McGill BOBates BSRutgers Mohel Money Mohel ProblemsLMU LKKeith Barry
David Altman
Jake Meany
Delainey LaHood
Smith/Wellesley WWKDMandel G12Carleton CASt. John's HZSt. John's NTSmith/Wellesley WWKDMichael Perloff
Elijah Cho
Matt Vazquez
Veronica Saltzman
St. John's ABOlin Sang 112Vermont ADCape Cod EFSt. John's ABCape Cod AWTravis Rapoza
Cecile Afable
Ethan Kaminsky
Zuber
St. John's AmBOlin Sang 124Swathmore RJSt. John's AmBLMU DCSt. John's CHStorey Clayton
Julien Angel
Josh KK
Jazmin Menjivar
St. John's CHOlin Sang 124Swathmore RJSt. John's AmBLMU DCSt. John's CHStorey Clayton
Julien Angel
Josh KK
Jazmin Menjivar
St. John's GFShiffman 120Claremont FESwathmore DGIthaca CKSt. John's GFJosh Zoffer
Brad Burns
Kim Bouchard
Aaron Dai
St. John's HZMandel G12Carleton CASt. John's HZSt. John's NTSmith/Wellesley WWKDMichael Perloff
Elijah Cho
Matt Vazquez
Veronica Saltzman
St. John's NSLown 201Bates SSVermont GSSwathmore MKSt. John's NSRussell Leibowitz
Shira Almeleh
Sarah Pizzano
St. John's NTMandel G12Carleton CASt. John's HZSt. John's NTSmith/Wellesley WWKDMichael Perloff
Elijah Cho
Matt Vazquez
Veronica Saltzman
Swathmore DGShiffman 120Claremont FESwathmore DGIthaca CKSt. John's GFJosh Zoffer
Brad Burns
Kim Bouchard
Aaron Dai
Swathmore MKLown 201Bates SSVermont GSSwathmore MKSt. John's NSRussell Leibowitz
Shira Almeleh
Sarah Pizzano
Swathmore PTGolding 110Adelphi MLKing's GPIthaca/Bates HybridSwathmore PTJohn Sadek
Sarah Margulies
Joshua Kestin
Sheridan King
Swathmore RJOlin Sang 124Swathmore RJSt. John's AmBLMU DCSt. John's CHStorey Clayton
Julien Angel
Josh KK
Jazmin Menjivar
Swathmore/NYU HybridMandel G11Yale BCYale KWSwathmore/NYU HybridHart House/McGill HybridJames Hardy
Tom Whittaker
Dylan Paul
Zol Batnasan
Swing 1Golding 103Swing 1Brown CSVermont SWU Canada WestMurphy O'Connor
Mia Katan
Sammy Floyd
Jacob Horbulyk
Swing 2Golding 101Swing 2Kings MBWellesley WWJDBall State BHBrian Levy
Kathleen Guy
Matthew C
Gwen Berumen
Swing 3Olin Sang 116Bates WDYale BWBates DSSwing 3Josiah Peterson
Greg Dubois
Renen Pereira
Chelsey Worth
U Canada WestGolding 103Swing 1Brown CSVermont SWU Canada WestMurphy O'Connor
Mia Katan
Sammy Floyd
Jacob Horbulyk
Vermont ABLown 203Bates SCVermont ABHousehold WSClaremont PSJames Kilcup
Alex Self
Danielle Cervantes
Mo Niaz
Vermont ADOlin Sang 112Vermont ADCape Cod EFSt. John's ABCape Cod AWTravis Rapoza
Cecile Afable
Ethan Kaminsky
Zuber
Vermont GSLown 201Bates SSVermont GSSwathmore MKSt. John's NSRussell Leibowitz
Shira Almeleh
Sarah Pizzano
Vermont SWGolding 103Swing 1Brown CSVermont SWU Canada WestMurphy O'Connor
Mia Katan
Sammy Floyd
Jacob Horbulyk
Wellesley WWJDGolding 101Swing 2Kings MBWellesley WWJDBall State BHBrian Levy
Kathleen Guy
Matthew C
Gwen Berumen
Wilfrid Laurier WHOlin Sang 104Ball State BWBates DGWilfrid Laurier WHLMU MPMegan Elsayed
George Fitzpatrick
Jordan Roth
Yale BCMandel G11Yale BCYale KWSwathmore/NYU HybridHart House/McGill HybridJames Hardy
Tom Whittaker
Dylan Paul
Zol Batnasan
Yale BWOlin Sang 116Bates WDYale BWBates DSSwing 3Josiah Peterson
Greg Dubois
Renen Pereira
Chelsey Worth
Yale KWMandel G11Yale BCYale KWSwathmore/NYU HybridHart House/McGill HybridJames Hardy
Tom Whittaker
Dylan Paul
Zol Batnasan