The Draw - Round 3

TeamVenueOGOOCGCOJudges
Adelphi MLGolding 101Claremont PSHousehold WSAdelphi MLSwing 1James Hardy
Greg Dubois
Brian Levy
Chelsey Worth
Adelphi RFOlin Sang 124Adelphi RFSt. John's ABSwathmore RJSt. John's AmBElijah Cho
Michael Perloff
Sarah Pizzano
American GGShiffman 120American GGWilfrid Laurier WHSmith/Wellesley WWKDSwathmore MKJosiah Peterson
Rena Singer
Julien Angel
Alyssa Adler
Ball State BHMandel G12Ball State BHSt. John's NTCape Cod AWCape Cod BBStorey Clayton
Tom Whittaker
Prayuth Naduthota
Gwen Berumen
Ball State BWOlin Sang 104Rutgers Eastern High School ABall State BWSt. John's HZKings MBRussell Leibowitz
David Altman
Jacob Horbulyk
Joshua Kestin
Bates BSShiffman 123Swathmore/NYU HybridBates SSBates BSClaremont FEMary Nugent
Rich Weisbach
Matt Vazquez
Josh KK
Delainey LaHood
Bates DGOlin Sang 116Vermont ABVermont SWSt. John's CHBates DGKeith Barry
Kim Bouchard
Bates DSShiffman 122Bates DSHart House/McGill HybridU Canada WestRutgers Mohel Money Mohel ProblemsMia Katan
George Fitzpatrick
Jordan Roth
Sammy Floyd
Bates SCMandel G10LMU DCSt. John's NSCarleton CABates SCMegan Elsayed
Jake Meany
James Weiss
Judy Nam
Bates SSShiffman 123Swathmore/NYU HybridBates SSBates BSClaremont FEMary Nugent
Rich Weisbach
Matt Vazquez
Josh KK
Delainey LaHood
Bates WDGolding 110St. John's GFBates WDBrown CSSwathmore DGJohn Sadek
Sarah Margulies
Mo Niaz
Zol Batnasan
Brown CSGolding 110St. John's GFBates WDBrown CSSwathmore DGJohn Sadek
Sarah Margulies
Mo Niaz
Zol Batnasan
Cape Cod AWMandel G12Ball State BHSt. John's NTCape Cod AWCape Cod BBStorey Clayton
Tom Whittaker
Prayuth Naduthota
Gwen Berumen
Cape Cod BBMandel G12Ball State BHSt. John's NTCape Cod AWCape Cod BBStorey Clayton
Tom Whittaker
Prayuth Naduthota
Gwen Berumen
Cape Cod EFLown 203Cape Cod EFSwing 2Vermont ADIthaca/Bates HybridMurphy O'Connor
AJ Carver
Michelle Brit-Busler
Carleton CAMandel G10LMU DCSt. John's NSCarleton CABates SCMegan Elsayed
Jake Meany
James Weiss
Judy Nam
Claremont FEShiffman 123Swathmore/NYU HybridBates SSBates BSClaremont FEMary Nugent
Rich Weisbach
Matt Vazquez
Josh KK
Delainey LaHood
Claremont PSGolding 101Claremont PSHousehold WSAdelphi MLSwing 1James Hardy
Greg Dubois
Brian Levy
Chelsey Worth
Hart House/McGill HybridShiffman 122Bates DSHart House/McGill HybridU Canada WestRutgers Mohel Money Mohel ProblemsMia Katan
George Fitzpatrick
Jordan Roth
Sammy Floyd
Household WSGolding 101Claremont PSHousehold WSAdelphi MLSwing 1James Hardy
Greg Dubois
Brian Levy
Chelsey Worth
Ithaca CKGolding 103Ithaca CKWellesley WWJDLMU MPKing's GPShira Almeleh
Paige Lurie
Danielle Cervantes
Ithaca/Bates HybridLown 203Cape Cod EFSwing 2Vermont ADIthaca/Bates HybridMurphy O'Connor
AJ Carver
Michelle Brit-Busler
King's GPGolding 103Ithaca CKWellesley WWJDLMU MPKing's GPShira Almeleh
Paige Lurie
Danielle Cervantes
Kings MBOlin Sang 104Rutgers Eastern High School ABall State BWSt. John's HZKings MBRussell Leibowitz
David Altman
Jacob Horbulyk
Joshua Kestin
LMU DCMandel G10LMU DCSt. John's NSCarleton CABates SCMegan Elsayed
Jake Meany
James Weiss
Judy Nam
LMU LKMandel G11Yale KWLMU LKYale BWYale BCBrad Burns
Alex Self
Matthew Lavery
Ethan Kaminsky
LMU MPGolding 103Ithaca CKWellesley WWJDLMU MPKing's GPShira Almeleh
Paige Lurie
Danielle Cervantes
McGill BOLown 201Swing 3McGill BOSwathmore PTVermont GSJames Kilcup
Renen Pereira
Dylan Paul
Jazmin Menjivar
Rutgers Eastern High School AOlin Sang 104Rutgers Eastern High School ABall State BWSt. John's HZKings MBRussell Leibowitz
David Altman
Jacob Horbulyk
Joshua Kestin
Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsShiffman 122Bates DSHart House/McGill HybridU Canada WestRutgers Mohel Money Mohel ProblemsMia Katan
George Fitzpatrick
Jordan Roth
Sammy Floyd
Smith/Wellesley WWKDShiffman 120American GGWilfrid Laurier WHSmith/Wellesley WWKDSwathmore MKJosiah Peterson
Rena Singer
Julien Angel
Alyssa Adler
St. John's ABOlin Sang 124Adelphi RFSt. John's ABSwathmore RJSt. John's AmBElijah Cho
Michael Perloff
Sarah Pizzano
St. John's AmBOlin Sang 124Adelphi RFSt. John's ABSwathmore RJSt. John's AmBElijah Cho
Michael Perloff
Sarah Pizzano
St. John's CHOlin Sang 116Vermont ABVermont SWSt. John's CHBates DGKeith Barry
Kim Bouchard
St. John's GFGolding 110St. John's GFBates WDBrown CSSwathmore DGJohn Sadek
Sarah Margulies
Mo Niaz
Zol Batnasan
St. John's HZOlin Sang 104Rutgers Eastern High School ABall State BWSt. John's HZKings MBRussell Leibowitz
David Altman
Jacob Horbulyk
Joshua Kestin
St. John's NSMandel G10LMU DCSt. John's NSCarleton CABates SCMegan Elsayed
Jake Meany
James Weiss
Judy Nam
St. John's NTMandel G12Ball State BHSt. John's NTCape Cod AWCape Cod BBStorey Clayton
Tom Whittaker
Prayuth Naduthota
Gwen Berumen
Swathmore DGGolding 110St. John's GFBates WDBrown CSSwathmore DGJohn Sadek
Sarah Margulies
Mo Niaz
Zol Batnasan
Swathmore MKShiffman 120American GGWilfrid Laurier WHSmith/Wellesley WWKDSwathmore MKJosiah Peterson
Rena Singer
Julien Angel
Alyssa Adler
Swathmore PTLown 201Swing 3McGill BOSwathmore PTVermont GSJames Kilcup
Renen Pereira
Dylan Paul
Jazmin Menjivar
Swathmore RJOlin Sang 124Adelphi RFSt. John's ABSwathmore RJSt. John's AmBElijah Cho
Michael Perloff
Sarah Pizzano
Swathmore/NYU HybridShiffman 123Swathmore/NYU HybridBates SSBates BSClaremont FEMary Nugent
Rich Weisbach
Matt Vazquez
Josh KK
Delainey LaHood
Swing 1Golding 101Claremont PSHousehold WSAdelphi MLSwing 1James Hardy
Greg Dubois
Brian Levy
Chelsey Worth
Swing 2Lown 203Cape Cod EFSwing 2Vermont ADIthaca/Bates HybridMurphy O'Connor
AJ Carver
Michelle Brit-Busler
Swing 3Lown 201Swing 3McGill BOSwathmore PTVermont GSJames Kilcup
Renen Pereira
Dylan Paul
Jazmin Menjivar
U Canada WestShiffman 122Bates DSHart House/McGill HybridU Canada WestRutgers Mohel Money Mohel ProblemsMia Katan
George Fitzpatrick
Jordan Roth
Sammy Floyd
Vermont ABOlin Sang 116Vermont ABVermont SWSt. John's CHBates DGKeith Barry
Kim Bouchard
Vermont ADLown 203Cape Cod EFSwing 2Vermont ADIthaca/Bates HybridMurphy O'Connor
AJ Carver
Michelle Brit-Busler
Vermont GSLown 201Swing 3McGill BOSwathmore PTVermont GSJames Kilcup
Renen Pereira
Dylan Paul
Jazmin Menjivar
Vermont SWOlin Sang 116Vermont ABVermont SWSt. John's CHBates DGKeith Barry
Kim Bouchard
Wellesley WWJDGolding 103Ithaca CKWellesley WWJDLMU MPKing's GPShira Almeleh
Paige Lurie
Danielle Cervantes
Wilfrid Laurier WHShiffman 120American GGWilfrid Laurier WHSmith/Wellesley WWKDSwathmore MKJosiah Peterson
Rena Singer
Julien Angel
Alyssa Adler
Yale BCMandel G11Yale KWLMU LKYale BWYale BCBrad Burns
Alex Self
Matthew Lavery
Ethan Kaminsky
Yale BWMandel G11Yale KWLMU LKYale BWYale BCBrad Burns
Alex Self
Matthew Lavery
Ethan Kaminsky
Yale KWMandel G11Yale KWLMU LKYale BWYale BCBrad Burns
Alex Self
Matthew Lavery
Ethan Kaminsky