The Draw - Round 2

TeamVenueOGOOCGCOJudges
Adelphi MLGolding 103St. John's AmBAdelphi MLBates DGSt. John's HZKeith Barry
Rich Weisbach
Matt Vazquez
Prayuth Naduthota
Jazmin Menjivar
Adelphi RFOlin Sang 104Wilfrid Laurier WHU Canada WestClaremont PSAdelphi RFAJ Carver
Alex Self
Maddie Powell
Cameron Fen
American GGOlin Sang 112Kings MBAmerican GGBall State BHVermont ADBrad Burns
George Fitzpatrick
Kim Bouchard
Sarah Pizzano
Ball State BHOlin Sang 112Kings MBAmerican GGBall State BHVermont ADBrad Burns
George Fitzpatrick
Kim Bouchard
Sarah Pizzano
Ball State BWMandel G12Ithaca/Bates HybridSwathmore PTSwing 1Ball State BWJames Kilcup
Elijah Cho
Brian Levy
Danielle Cervantes
Bates BSGolding 101Bates BSLMU MPBates WDHousehold WSJosiah Peterson
Jon LaBrecque
Ethan Kaminsky
Zol Batnasan
Bates DGGolding 103St. John's AmBAdelphi MLBates DGSt. John's HZKeith Barry
Rich Weisbach
Matt Vazquez
Prayuth Naduthota
Jazmin Menjivar
Bates DSMandel G10St. John's CHBates DSSt. John's NSYale KWMary Nugent
Josh Kelly
Ellie Driscoll
Kateri Spear
Bates SCOlin Sang 124LMU LKBates SCVermont ABYale BWStorey Clayton
Renen Pereira
Alyssa Adler
Sammy Floyd
Bates SSShiffman 122Brown CSSwing 3King's GPBates SSJames Hardy
Jake Meany
Michelle Brit-Busler
Melissa G
Bates WDGolding 101Bates BSLMU MPBates WDHousehold WSJosiah Peterson
Jon LaBrecque
Ethan Kaminsky
Zol Batnasan
Brown CSShiffman 122Brown CSSwing 3King's GPBates SSJames Hardy
Jake Meany
Michelle Brit-Busler
Melissa G
Cape Cod AWLown 203St. John's NTCape Cod AWSt. John's GFSwathmore RJShira Almeleh
Greg Dubois
Rena Singer
Paige Lurie
Cape Cod BBOlin Sang 116Vermont SWCape Cod BBRutgers Eastern High School ACape Cod EFMegan Elsayed
Julien Angel
Jordan Roth
Josh KK
Cape Cod EFOlin Sang 116Vermont SWCape Cod BBRutgers Eastern High School ACape Cod EFMegan Elsayed
Julien Angel
Jordan Roth
Josh KK
Carleton CAShiffman 120Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsCarleton CAHart House/McGill HybridMcGill BORussell Leibowitz
Sarah Margulies
Matthew Lavery
Joshua Kestin
Claremont FEGolding 110Wellesley WWJDSmith/Wellesley WWKDClaremont FESwing 2Murphy O'Connor
Jean McCabe
Jacob Horbulyk
Mo Niaz
Claremont PSOlin Sang 104Wilfrid Laurier WHU Canada WestClaremont PSAdelphi RFAJ Carver
Alex Self
Maddie Powell
Cameron Fen
Hart House/McGill HybridShiffman 120Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsCarleton CAHart House/McGill HybridMcGill BORussell Leibowitz
Sarah Margulies
Matthew Lavery
Joshua Kestin
Household WSGolding 101Bates BSLMU MPBates WDHousehold WSJosiah Peterson
Jon LaBrecque
Ethan Kaminsky
Zol Batnasan
Ithaca CKMandel G11Swathmore MKIthaca CKVermont GSSt. John's ABMia Katan
Tom Whittaker
James Weiss
Dylan Paul
Ithaca/Bates HybridMandel G12Ithaca/Bates HybridSwathmore PTSwing 1Ball State BWJames Kilcup
Elijah Cho
Brian Levy
Danielle Cervantes
King's GPShiffman 122Brown CSSwing 3King's GPBates SSJames Hardy
Jake Meany
Michelle Brit-Busler
Melissa G
Kings MBOlin Sang 112Kings MBAmerican GGBall State BHVermont ADBrad Burns
George Fitzpatrick
Kim Bouchard
Sarah Pizzano
LMU DCLown 201Swathmore DGSwathmore/NYU HybridYale BCLMU DCJohn Sadek
David Altman
Chelsey Worth
Delainey LaHood
LMU LKOlin Sang 124LMU LKBates SCVermont ABYale BWStorey Clayton
Renen Pereira
Alyssa Adler
Sammy Floyd
LMU MPGolding 101Bates BSLMU MPBates WDHousehold WSJosiah Peterson
Jon LaBrecque
Ethan Kaminsky
Zol Batnasan
McGill BOShiffman 120Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsCarleton CAHart House/McGill HybridMcGill BORussell Leibowitz
Sarah Margulies
Matthew Lavery
Joshua Kestin
Rutgers Eastern High School AOlin Sang 116Vermont SWCape Cod BBRutgers Eastern High School ACape Cod EFMegan Elsayed
Julien Angel
Jordan Roth
Josh KK
Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsShiffman 120Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsCarleton CAHart House/McGill HybridMcGill BORussell Leibowitz
Sarah Margulies
Matthew Lavery
Joshua Kestin
Smith/Wellesley WWKDGolding 110Wellesley WWJDSmith/Wellesley WWKDClaremont FESwing 2Murphy O'Connor
Jean McCabe
Jacob Horbulyk
Mo Niaz
St. John's ABMandel G11Swathmore MKIthaca CKVermont GSSt. John's ABMia Katan
Tom Whittaker
James Weiss
Dylan Paul
St. John's AmBGolding 103St. John's AmBAdelphi MLBates DGSt. John's HZKeith Barry
Rich Weisbach
Matt Vazquez
Prayuth Naduthota
Jazmin Menjivar
St. John's CHMandel G10St. John's CHBates DSSt. John's NSYale KWMary Nugent
Josh Kelly
Ellie Driscoll
Kateri Spear
St. John's GFLown 203St. John's NTCape Cod AWSt. John's GFSwathmore RJShira Almeleh
Greg Dubois
Rena Singer
Paige Lurie
St. John's HZGolding 103St. John's AmBAdelphi MLBates DGSt. John's HZKeith Barry
Rich Weisbach
Matt Vazquez
Prayuth Naduthota
Jazmin Menjivar
St. John's NSMandel G10St. John's CHBates DSSt. John's NSYale KWMary Nugent
Josh Kelly
Ellie Driscoll
Kateri Spear
St. John's NTLown 203St. John's NTCape Cod AWSt. John's GFSwathmore RJShira Almeleh
Greg Dubois
Rena Singer
Paige Lurie
Swathmore DGLown 201Swathmore DGSwathmore/NYU HybridYale BCLMU DCJohn Sadek
David Altman
Chelsey Worth
Delainey LaHood
Swathmore MKMandel G11Swathmore MKIthaca CKVermont GSSt. John's ABMia Katan
Tom Whittaker
James Weiss
Dylan Paul
Swathmore PTMandel G12Ithaca/Bates HybridSwathmore PTSwing 1Ball State BWJames Kilcup
Elijah Cho
Brian Levy
Danielle Cervantes
Swathmore RJLown 203St. John's NTCape Cod AWSt. John's GFSwathmore RJShira Almeleh
Greg Dubois
Rena Singer
Paige Lurie
Swathmore/NYU HybridLown 201Swathmore DGSwathmore/NYU HybridYale BCLMU DCJohn Sadek
David Altman
Chelsey Worth
Delainey LaHood
Swing 1Mandel G12Ithaca/Bates HybridSwathmore PTSwing 1Ball State BWJames Kilcup
Elijah Cho
Brian Levy
Danielle Cervantes
Swing 2Golding 110Wellesley WWJDSmith/Wellesley WWKDClaremont FESwing 2Murphy O'Connor
Jean McCabe
Jacob Horbulyk
Mo Niaz
Swing 3Shiffman 122Brown CSSwing 3King's GPBates SSJames Hardy
Jake Meany
Michelle Brit-Busler
Melissa G
U Canada WestOlin Sang 104Wilfrid Laurier WHU Canada WestClaremont PSAdelphi RFAJ Carver
Alex Self
Maddie Powell
Cameron Fen
Vermont ABOlin Sang 124LMU LKBates SCVermont ABYale BWStorey Clayton
Renen Pereira
Alyssa Adler
Sammy Floyd
Vermont ADOlin Sang 112Kings MBAmerican GGBall State BHVermont ADBrad Burns
George Fitzpatrick
Kim Bouchard
Sarah Pizzano
Vermont GSMandel G11Swathmore MKIthaca CKVermont GSSt. John's ABMia Katan
Tom Whittaker
James Weiss
Dylan Paul
Vermont SWOlin Sang 116Vermont SWCape Cod BBRutgers Eastern High School ACape Cod EFMegan Elsayed
Julien Angel
Jordan Roth
Josh KK
Wellesley WWJDGolding 110Wellesley WWJDSmith/Wellesley WWKDClaremont FESwing 2Murphy O'Connor
Jean McCabe
Jacob Horbulyk
Mo Niaz
Wilfrid Laurier WHOlin Sang 104Wilfrid Laurier WHU Canada WestClaremont PSAdelphi RFAJ Carver
Alex Self
Maddie Powell
Cameron Fen
Yale BCLown 201Swathmore DGSwathmore/NYU HybridYale BCLMU DCJohn Sadek
David Altman
Chelsey Worth
Delainey LaHood
Yale BWOlin Sang 124LMU LKBates SCVermont ABYale BWStorey Clayton
Renen Pereira
Alyssa Adler
Sammy Floyd
Yale KWMandel G10St. John's CHBates DSSt. John's NSYale KWMary Nugent
Josh Kelly
Ellie Driscoll
Kateri Spear