The Draw - Round 1

TeamVenueOGOOCGCOJudges
Adelphi MLLown 201Yale BCSt. John's GFSwing 3Adelphi MLMurphy O'Connor
Jean McCabe
Brian Levy
Jacob Horbulyk
Adelphi RFOlin Sang 112Hart House/McGill HybridAdelphi RFCape Cod EFIthaca CKJosiah Peterson
David Altman
Jake Meany
Joshua Kestin
American GGGolding 103Swathmore PTKing's GPAmerican GGBates DSAJ Carver
Julien Angel
Tom Whittaker
Judy Nam
Ball State BHOlin Sang 104Vermont GSBall State BHMcGill BOBates BSKeith Barry
Rena Singer
Elijah Cho
Jordan Roth
Chelsey Worth
Ball State BWMandel G10St. John's NSClaremont PSBall State BWRutgers Eastern High School AJames Hardy
Kim Bouchard
Alyssa Adler
Sarah Pizzano
Bates BSOlin Sang 104Vermont GSBall State BHMcGill BOBates BSKeith Barry
Rena Singer
Elijah Cho
Jordan Roth
Chelsey Worth
Bates DGOlin Sang 116Cape Cod AWBates DGYale KWBrown CSJohn Sadek
Jon LaBrecque
James Weiss
Danielle Cervantes
Bates DSGolding 103Swathmore PTKing's GPAmerican GGBates DSAJ Carver
Julien Angel
Tom Whittaker
Judy Nam
Bates SCGolding 101U Canada WestSwathmore MKBates SCVermont SWJames Kilcup
Prayuth Naduthota
Michelle Brit-Busler
Zol Batnasan
Bates SSShiffman 120Smith/Wellesley WWKDSt. John's CHBates SSSt. John's NTStorey Clayton
Alex Self
Ethan Kaminsky
Bates WDOlin Sang 124Yale BWSwing 1Swing 2Bates WDMary Nugent
George Fitzpatrick
Matt Vazquez
Maddie Powell
Melissa G
Brown CSOlin Sang 116Cape Cod AWBates DGYale KWBrown CSJohn Sadek
Jon LaBrecque
James Weiss
Danielle Cervantes
Cape Cod AWOlin Sang 116Cape Cod AWBates DGYale KWBrown CSJohn Sadek
Jon LaBrecque
James Weiss
Danielle Cervantes
Cape Cod BBMandel G11St. John's HZRutgers Mohel Money Mohel ProblemsCape Cod BBSwathmore/NYU HybridBrad Burns
Greg Dubois
Mo Niaz
Kebei
Cape Cod EFOlin Sang 112Hart House/McGill HybridAdelphi RFCape Cod EFIthaca CKJosiah Peterson
David Altman
Jake Meany
Joshua Kestin
Carleton CAMandel G12Household WSSwathmore RJSt. John's AmBCarleton CAShira Almeleh
Josh Kelly
Sammy Floyd
Ellie Driscoll
Delainey LaHood
Claremont FEGolding 110Vermont ADClaremont FELMU LKWilfrid Laurier WHMia Katan
Sarah Margulies
Dylan Paul
Jazmin Menjivar
Claremont PSMandel G10St. John's NSClaremont PSBall State BWRutgers Eastern High School AJames Hardy
Kim Bouchard
Alyssa Adler
Sarah Pizzano
Hart House/McGill HybridOlin Sang 112Hart House/McGill HybridAdelphi RFCape Cod EFIthaca CKJosiah Peterson
David Altman
Jake Meany
Joshua Kestin
Household WSMandel G12Household WSSwathmore RJSt. John's AmBCarleton CAShira Almeleh
Josh Kelly
Sammy Floyd
Ellie Driscoll
Delainey LaHood
Ithaca CKOlin Sang 112Hart House/McGill HybridAdelphi RFCape Cod EFIthaca CKJosiah Peterson
David Altman
Jake Meany
Joshua Kestin
Ithaca/Bates HybridLown 203St. John's ABLMU DCIthaca/Bates HybridVermont ABRussell Leibowitz
Rich Weisbach
Paige Lurie
Matthew Lavery
Gordon Stacey
King's GPGolding 103Swathmore PTKing's GPAmerican GGBates DSAJ Carver
Julien Angel
Tom Whittaker
Judy Nam
Kings MBShiffman 122LMU MPKings MBSwathmore DGWellesley WWJDMegan Elsayed
Samuel Schleipman
Josh KK
Cameron Fen
Kateri Spear
LMU DCLown 203St. John's ABLMU DCIthaca/Bates HybridVermont ABRussell Leibowitz
Rich Weisbach
Paige Lurie
Matthew Lavery
Gordon Stacey
LMU LKGolding 110Vermont ADClaremont FELMU LKWilfrid Laurier WHMia Katan
Sarah Margulies
Dylan Paul
Jazmin Menjivar
LMU MPShiffman 122LMU MPKings MBSwathmore DGWellesley WWJDMegan Elsayed
Samuel Schleipman
Josh KK
Cameron Fen
Kateri Spear
McGill BOOlin Sang 104Vermont GSBall State BHMcGill BOBates BSKeith Barry
Rena Singer
Elijah Cho
Jordan Roth
Chelsey Worth
Rutgers Eastern High School AMandel G10St. John's NSClaremont PSBall State BWRutgers Eastern High School AJames Hardy
Kim Bouchard
Alyssa Adler
Sarah Pizzano
Rutgers Mohel Money Mohel ProblemsMandel G11St. John's HZRutgers Mohel Money Mohel ProblemsCape Cod BBSwathmore/NYU HybridBrad Burns
Greg Dubois
Mo Niaz
Kebei
Smith/Wellesley WWKDShiffman 120Smith/Wellesley WWKDSt. John's CHBates SSSt. John's NTStorey Clayton
Alex Self
Ethan Kaminsky
St. John's ABLown 203St. John's ABLMU DCIthaca/Bates HybridVermont ABRussell Leibowitz
Rich Weisbach
Paige Lurie
Matthew Lavery
Gordon Stacey
St. John's AmBMandel G12Household WSSwathmore RJSt. John's AmBCarleton CAShira Almeleh
Josh Kelly
Sammy Floyd
Ellie Driscoll
Delainey LaHood
St. John's CHShiffman 120Smith/Wellesley WWKDSt. John's CHBates SSSt. John's NTStorey Clayton
Alex Self
Ethan Kaminsky
St. John's GFLown 201Yale BCSt. John's GFSwing 3Adelphi MLMurphy O'Connor
Jean McCabe
Brian Levy
Jacob Horbulyk
St. John's HZMandel G11St. John's HZRutgers Mohel Money Mohel ProblemsCape Cod BBSwathmore/NYU HybridBrad Burns
Greg Dubois
Mo Niaz
Kebei
St. John's NSMandel G10St. John's NSClaremont PSBall State BWRutgers Eastern High School AJames Hardy
Kim Bouchard
Alyssa Adler
Sarah Pizzano
St. John's NTShiffman 120Smith/Wellesley WWKDSt. John's CHBates SSSt. John's NTStorey Clayton
Alex Self
Ethan Kaminsky
Swathmore DGShiffman 122LMU MPKings MBSwathmore DGWellesley WWJDMegan Elsayed
Samuel Schleipman
Josh KK
Cameron Fen
Kateri Spear
Swathmore MKGolding 101U Canada WestSwathmore MKBates SCVermont SWJames Kilcup
Prayuth Naduthota
Michelle Brit-Busler
Zol Batnasan
Swathmore PTGolding 103Swathmore PTKing's GPAmerican GGBates DSAJ Carver
Julien Angel
Tom Whittaker
Judy Nam
Swathmore RJMandel G12Household WSSwathmore RJSt. John's AmBCarleton CAShira Almeleh
Josh Kelly
Sammy Floyd
Ellie Driscoll
Delainey LaHood
Swathmore/NYU HybridMandel G11St. John's HZRutgers Mohel Money Mohel ProblemsCape Cod BBSwathmore/NYU HybridBrad Burns
Greg Dubois
Mo Niaz
Kebei
Swing 1Olin Sang 124Yale BWSwing 1Swing 2Bates WDMary Nugent
George Fitzpatrick
Matt Vazquez
Maddie Powell
Melissa G
Swing 2Olin Sang 124Yale BWSwing 1Swing 2Bates WDMary Nugent
George Fitzpatrick
Matt Vazquez
Maddie Powell
Melissa G
Swing 3Lown 201Yale BCSt. John's GFSwing 3Adelphi MLMurphy O'Connor
Jean McCabe
Brian Levy
Jacob Horbulyk
U Canada WestGolding 101U Canada WestSwathmore MKBates SCVermont SWJames Kilcup
Prayuth Naduthota
Michelle Brit-Busler
Zol Batnasan
Vermont ABLown 203St. John's ABLMU DCIthaca/Bates HybridVermont ABRussell Leibowitz
Rich Weisbach
Paige Lurie
Matthew Lavery
Gordon Stacey
Vermont ADGolding 110Vermont ADClaremont FELMU LKWilfrid Laurier WHMia Katan
Sarah Margulies
Dylan Paul
Jazmin Menjivar
Vermont GSOlin Sang 104Vermont GSBall State BHMcGill BOBates BSKeith Barry
Rena Singer
Elijah Cho
Jordan Roth
Chelsey Worth
Vermont SWGolding 101U Canada WestSwathmore MKBates SCVermont SWJames Kilcup
Prayuth Naduthota
Michelle Brit-Busler
Zol Batnasan
Wellesley WWJDShiffman 122LMU MPKings MBSwathmore DGWellesley WWJDMegan Elsayed
Samuel Schleipman
Josh KK
Cameron Fen
Kateri Spear
Wilfrid Laurier WHGolding 110Vermont ADClaremont FELMU LKWilfrid Laurier WHMia Katan
Sarah Margulies
Dylan Paul
Jazmin Menjivar
Yale BCLown 201Yale BCSt. John's GFSwing 3Adelphi MLMurphy O'Connor
Jean McCabe
Brian Levy
Jacob Horbulyk
Yale BWOlin Sang 124Yale BWSwing 1Swing 2Bates WDMary Nugent
George Fitzpatrick
Matt Vazquez
Maddie Powell
Melissa G
Yale KWOlin Sang 116Cape Cod AWBates DGYale KWBrown CSJohn Sadek
Jon LaBrecque
James Weiss
Danielle Cervantes